Kurs stacjonarny Kadry i Płace

Ośrodek Szkolenia BIKART prezentuje najnowszy kurs online z zakresu Kadr i Płac. Materiał szkoleniowy obejmuje wszystkie zmiany, które weszły w życie w roku 2019, w związku z tym masz pewność, że Twoja wiedza będzie aktualna. Po ukończeniu kursu otrzymasz CERTYFIKAT + ZAŚWIADCZENIE MEN.

Głównym celem kursu jest zapoznanie słuchaczy z praktycznymi zasadami stosowania powszechnie obwiązujących przepisów prawa pracy oraz tematyki kadrowo-płacowej, z uwzględnieniem najnowszych zmian. Uczestnicy szkolenia na co dzień niezajmujący się prawem pracy nabędą umiejętności elastycznego poruszania się w tematyce kadrowo-płacowej, szybkiego reagowania na zmieniające się sytuacje w organizacji, właściwego komunikowania się z pracownikami, jak zwalniać i zatrudniać, jak rozliczać czasu pracy, urlopy czy, jak karać i nagradzać pracowników a także prowadzenia dokumentacji pracowniczej, w tym akt osobowych pracowników.

SYLWETKA TRENERA

Agnieszka Grabek – magister ekonomii, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (specjalność rachunkowość zarządcza) oraz Politechniki Krakowskiej gdzie ukończyła studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Certyfikowany księgowy, audytor wewnętrzny finansów publicznych, audytor systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, inspektor BHP. Posiada liczne kursy i szkolenia z zakresu prawa pracy, a także przygotowanie pedagogiczne do prowadzenia szkoleń. Prezes zarządu spółki kapitałowej zajmującej się usługowym prowadzeniem ksiąg handlowych. W zakresie  jej zainteresowań naukowych jest strategia budowy społecznej odpowiedzialności biznesu.

PLAN KURSU

I. ZAGADNIENIA WSTĘPNE

• Podstawowe definicje i źródła prawa pracy
  • Przedmiot i funkcje prawa pracy
  • Podstawowe zasady prawa pracy
  • Nadzór i kontrola przestrzegania prawa pracy

II. STOSUNEK PRACY

• Rodzaje umów o pracę , w tym :
  • Nawiązanie stosunku pracy
  • Rozwiązanie stosunku pracy
  • Wygaśnięcie stosunku pracy
  • Inne formy zatrudnienia
  • Dokumentacja pracownicza
  • Prowadzenie i przechowywanie akt osobowych pracowników

III. WYNAGRODZENIE ZA PRACĘ I INNE ŚWIADCZENIA

• Wynagrodzenie za pracę
  • Wynagrodzenie chorobowe i zasiłki chorobowe
  • Odprawy
  • Świadczenia i uprawnienia związane z rodzicielstwem

IV. OBOWIĄZKI PRACODAWCY I PRACOWNIKA

• Obowiązki pracodawcy
  • Obowiązki pracownika
  • Rodzaje odpowiedzialności pracownika:
  • Porządkowa
  • Majątkowa
  • Odszkodowawcza

V. CZAS PRACY

• Pojęcia ogólne
  • Systemy, rozkłady i normy czasu pracy
  • Urlopy :
  • Wypoczynkowe
  • Bezpłatne
  • Wychowawcze
  • Godziny nadliczbowe
  • Pora nocna

VI.BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY

• Przepisy ogólne
  • Prawa i obowiązki pracownika w zakresie BHP
  • Szkolenia BHP –wstępne i okresowe
  • Profilaktyczna opieka zdrowotna
  • Środki ochrony indywidualnej

VII. WEWNĄTRZZAKŁADOWE AKTY PRAWNE

• Układy zbiorowe pracy
  • Regulaminy Pracy
  • Regulaminy Wynagradzania

VIII. ROSZCZENIA ZE STOSUNKU PRACY

• Sądy Pracy
  • Postępowania pojednawcze
  • Przedawnienie roszczeń
  • Odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko prawom pracownika

Kurs przewidziany na 30h dydaktycznych.

Miejsce: Kraków

Certyfikacja: zaświadczenie MEN + certyfikat ukończenia

Cena: 599 zł

KONTAKT